İlk iftarı sınırda 'Mehmetçik' açtı

Hakkari'nin Irak sınırındaki Şemdinli ilçesinin Balkaya Dağları'nda vatan savunmasındaki Mehmetçik, ramazan ayında iftarın en erken açıldığı bölgede iftar yaptı.

Irak sınırındaki 2 bin 400 rakımlı Balkaya Dağları'ndaki üs bölgesinde  güvenliği sağlayarak PKK'lı teröristlerle amansız bir mücadele yürüten Mehmetçik,  bir yandan da ramazan ayının maneviyatını yaşıyor.

Kartal yuvasını andıran üs bölgesine gün içerisinde helikopterle  yapılan mühimmat ve yiyecek ikmalinin ardından Mehmetçik, ramazanın ilk iftarı  için hazırlık yaptı.

Nöbet yerlerinde son teknolojik cihaz ve silahlarla sınırın  güvenliğini sağlayan Mehmetçik, dağıtılan kumanyalarla iftar açtı.

Balkayalar Üs Bölgesi Komutanı Piyade Üsteğmen Erhan Çalışkan, AA  muhabirine, bölgenin güvenliğinin sağlanmasıyla, bölücü terör örgütünün yurda  yasa dışı geçişlerinin önüne geçildiğini ve terör faaliyetlerinin sona erdiğini  söyledi.

"Böyle kritik bir noktada görev yapan birliğime komutanlık yapmaktan  gurur duyuyorum." diyen Çalışkan, "Buradan vatani görevini her koşulda yapan tüm  Mehmetçik'in ailerine, gönüllerinin rahat olmasını temenni ediyorum. Burada  güçlüyüz ve daima hazırız. Bütün halkımızın ramazanını da kutluyorum." ifadesini  kullandı.

Üs bölgesinde görevli Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aydın da tüm İslam  aleminin ramazanını kutladı.

Bölücü terör örgütü ile mücadelenin kararlılıkla sürdüğünü vurgulayan  Aydın, her ne kadar zor koşullarda görev yapsalar da 7 gün 24 saat görevlerinin  başında olduklarını ifade etti.

Bu vatanın her karışının şehit kanı ile sulandığını ve bir karışını  dahi hiç kimseye vermeyeceklerini dile getiren Aydın, "Bizler 'hudut namustur'  bilinci ile her koşulda görevimizin başındayız. Burada tüm ihtiyaçlarımız benim  de mensubu olduğum Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından karşılanıyor. Halkımızın  gözü arkada kalmasın." diye konuştu. 

Milliyet.com.tr


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)