CHP Kocasinan ilçe teşkilatına saldırı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Kocasinan İlçesi teşkilat binasının camlarının kırılması ve eşyaların kırılması olayı ile ilgili İl Başkanı Ümit Özer ve Milletvekili Çetin Arık tarafından basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Milletvekili Arık, 'Bugün yine CHP’ye gecenin kör karanlığında bir saldırı oldu. Bunu şiddetle kınıyoruz.' dedi.

CHP Kayseri Milletvekili Arık: Gecenin kör karanlığında saldırı oldu

CHP’nin Kayseri, Merkez Kocasinan İlçesinde bağlı Sahabiye Mahallesi’nde bulunan Kocasinan İlçe teşkilatının camları bazı şüphelilerce kırıldı ve içeri girilerek bazı eşyalara zarar verildi. Özgür Terazi isimli şüpheli karakola giderek, olayı kendisinin yaptığı ile ilgili itirafta bulundu.

Parti binası önünde açıklamalarda bulunan İl Başkanı Ümit Özer, “Karanlık bir güne uyandık. Partimize yapılan bir saldırıyla karşı karşıyayız. Bu ilk değil daha öncede yaşandı, Hacılar İlçemizde buna benzer bir sorunla karşılaştık, partimize siyah çelenk bırakılmıştı, bayraklarımız yakılmıştı… Ne yazık ki hepsinde de bütün failler alkolik ya da uyuşturucu bağımlısı oldu. Önemli olan bu kişiler değil bunlara bu işi yaptıranlar. Arkasında ki kişilerin biran önce bulunup adalete teslim edilmesini istiyoruz.” dedi.

Milletvekili Çetin Arık ise saldırıyı kınadıklarını belirterek, “Bugün yine CHP’ye gecenin kör karanlığında bir saldırı oldu. Bunu şiddetle kınıyoruz. Bunlar karanlık insanlar, aydınlıktan korkarlar. Biz CHP’liler her zaman ışığa koşacağız. Bu alçaklar durdurmaya çalışıyorlar ama başaramayacaklar. CHP, kimsesizlerin kimsesidir. Partimizi asla susturamazlar. Biz kupan arazilerin peşinde koşan parti değiliz. Atatürk’ün yoldaşlarıyız biz. Demokrasi için dün bedel ödedik bugün bedel ödemeye hazırız.” ifadelerini kullandı.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)