Hunat Hatun Medresesi Kaçak Elektrikmi Kullandı?

Hunat Hatun Medresesi’nin elektrikleri abone olmadıkları için KCETAŞ tarafından kesildi. İşletmesi Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Hunat Hatun Medresesi’nin elektrikleri, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yaptığı Kayseri ve Civarı Elektrik Türk AŞ. (KCETAŞ) tarafından kesildi.

Hunat Hatun Medresesi bunca zamandır kaçak elektrikmi kullandı?

Hunat Mahallesi, Seyyid Burhanettin Bulvarı’nda Hunat Hatun Medresesi’nin elektrikleri abone olmadıkları gerekçesi ile Yönetim Kurulu Başkanlığını Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yaptığı Kayseri Ve Civarı Elektrik Türk AŞ. (KCETAŞ) tarafından kesildi. Kesintinin ardından Büyükşehir Belediyesi ile Kayseri Ve Civarı Elektrik Türk AŞ. (KCETAŞ) arasında gerginlik olduğu öğrenildi.

Belediye ve KCETAŞ’ın karşı karşıya geldiği olayda, medrese içerisindeki esnafın tepkisi ve şikayeti üzerine iki kurum arasındaki anlaşmazlık son bulup, yeniden medreseye elektrik verildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin işletmesini yaptığı bir medresede nasıl olur da abone olmadan (kaçak) elektrik kullanılır merak konusu oldu.

Deniz Postası


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)