Kayseri'de Dev Operasyon: 68 Gözaltı Kararı

Kayseri Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 60 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Mahrem imamlar tarafından ankesörlü telefonlardan arandıkları gerekçesiyle 29 askeri personel ve gaybubet evinde kaldıkları tespit edilen 39 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Kayseri'de Dev Operasyon: 68 Gözaltı Kararı

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğünün yürüttüğü iki ayrı soruşturma kapsamında 68 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele şube müdürlüğü ekiplerinin, Fetullahçı Terör Örgütünün Asker mahrem yapılanmasının deşifresine yönelik başlattığı soruşturma kapsamında, 29 askeri personelin, bakkal ve büfelerden ardışık olarak askeri mahrem imamlar tarafından arandıklarını tespit etti.

17’si Muvazzaf, 12’si KHK ile Askeri Okuldan İlişiği Kesilen öğrenci olan zanlılara Kayseri merkezli Ankara, Adana, Eskişehir, İzmir, Muğla, Mardin illerinde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğünün yaptığı ikinci soruşturmada ise, firari olan örgütün gaybubet evlerinde kaldıkları tespit edilen 39 kişinin 18'i hakkında Kayseri Mahkemeleri, 21 kişi hakkında ise Ankara, Konya, Adıyaman, Manisa, Sivas, İzmir, Ordu, Amasya, Mardin, Çankırı, Kırşehir ve Aksaray illerine bağlı mahkemeler tarafından yakalama kararı verildiği anlaşıldı.

18’inin karı koca oldukları öğrenilen 39 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)