Kayseri'nin Sahte Mehdisi Gözaltına alındı!

Kayseri’de ünlü bir bayan kuaförü, sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla büyük tepki toplamıştı. 2 Mart 2018'de bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından bir çok yerde paylaşılan ve tepki alan içerikler ile alakalı olduğu düşünülen fakat sonradan 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçlaması ile bu gün ilk kez polis tarafından göz altına alındı....

Kendini ‘Mehdi’ ilan etmişti, gözaltında! İşte nedeni!

Sude Saç ve Türban Tasarım kullanıcı adlı sosyal paylaşım sitesi İnstagram’dan yapılan paylaşımlarda, “Hz. Mehdimle balık keyfimiz. Hak geldi batıl oldu. Şüphesiz batıl yok olucudur. Allah’a hamd olsun. Allah Teala bize yeter. O ne güzel vekildir, ne güzel Mevla, ne güzel yardımcıdır’, ‘Belki de yanınızdan sessizce geçen Hz. Mehdi’nin kendisiydi’ gibi fotoğraf altlarına yorum yapıldı. Sude Saç ve Türban Tasarım Merkezi sahibi Rukiye Arslan ile eşi ve çocuğunun olduğu fotoğrafta, eşinin vücudunda Arapça yazılı dövmeler dikkat çekti.

Bu paylaşımlarla gündeme gelen Hüseyin Arslan isimli şahıs, 22 Nisan 2018 saat: 17,50 sıralarında Cumhuriyet Meydanı Polis noktası önünde açılan AK Parti Üniversitelerden Sorumlu Gençlik Kolları tarafından üyelik standına geldi. İddiaya göre şüpheli Arslan stantta bulunan eşyalara zarar vererek, gençlere saldırdı. Arslan, burada hem stantta bulunan gençlere hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ve küfürler etmeye başladı.

Olay yerine gelen Reşat Vural  Polis Merkezi Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alınan Hüseyin Arslan, karakola götürüldü. Arslan’ın polis merkezinde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretlerine devam ettiği ortaya çıktı.

Şüpheli Arslan’ın Emniyet’teki sorgusunun devam ettiği öğrenildi.

Öte yandan şüpheli Hüseyin Arslan’ın eşi Rukiye Arslan’ın çalıştırdığı Sude Saç ve Türban Tasarım adlı sayfanın sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sürekli hakaretler edildiği de görüldü.

Deniz Postası

Bu haber yayına girdiğinde saat 14:10 idi... Saat 18:09 itibarı ile serbest

Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sahte Mehdinin yaptığı paylaşımlardan bir kaçı...

Sahte Mehdinin yaptığı paylaşımlardan bir kaçı...


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)