Kayseri'nin ünlü toptancıları ve firmaları peş peşe konkordato istedi

Dövizde devam eden artışın ardından, piyasa durulmuş gibi gözükse de ticaretle uğraşanlar iflas bayrağını çekmek üzere. Kayseri’de özellikle kiraların dövizle olması sanayicinin belini büktü. Kayseri’de şirketler konkordato (İflas Anlaşması) istemeye başladı.

Büyüksimitçi Gıda Tekstil İnşaat Temizlik Kozmetik Tuhafiye Hırdavat Ambalaj Ve Kırtasiye Maddeleri, Halil Büyüknalbant, ADK Orman Ürünleri, Nalpaş Nalbant Gıda Ve İhtiyaç Maddeleri Pazarlama Dağıtım şirketi konkordato isteyen Kayserili firmalar.

Büyüksimitçi, Halil Büyüknalbant konkordato istedi

ABD ile yaşanan krizin ardından, dövizde devam eden artış Kayserili şirketleri vurdu. Şirketler bir bir konkordato istemeye başladı.  ADK Orman Ürünleri Gıda Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Kayseri 1.Asliye Ticaret Mahkemesi’ne adi konkordato başvurusunda bulundu.

Büyüksimitçi Gıda Tekstil İnşaat Temizlik Kozmetik Tuhafiye Hırdavat Ambalaj Ve Kırtasiye Maddeleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi ise 1.Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvurarak geçici konkordato mühleti aldı.

1.Asliye Ticaret Mahkemesi’ne Başvuran Halil Büyüknalbant ise Adi Konkordato istedi. Mahkeme tarafından Büyüknalbant’a 3 ay süreyle geçici mühlet verildi.

Nalpaş Nalbant Gıda Ve İhtiyaç Maddeleri Pazarlama Dağıtım Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi (Pınar Süt ve Su ürünleri dahil bir çok önemli markanın Pazarlama ve dağıtımını yapan şirket), 1.Asliye Ticaret Mahkemesi’ne Adi Konkordato davası açtı. Mahkeme ise şirkete 3 ay süreyle geçici mühlet verdi.

Deniz Postası

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)