Saray Çiftliği ve Saray Halı’dan konkordato talebi

Genel merkezi Kayseri’de olan 46 yıl önce temelleri atılan Saray Halı ve Saray Çiftliği için konkordato talep edildi.

Saray Halı ve Saray Çiftliği’ne konkordato talebi

Kayseri ve Adana'da tesisleri bulunan ve Avrupa'nın en büyük çiftliklerinden biri olan Saray Çiftliği ile Türkiye’nin lider makine halısı üreticisi Saray Halı sahipleri Necati Kurmel, Setenay Kurmel, Birant Kurmel ve Yunus C. Karaca için konkordato talep edildi. İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne yapılan konkordato talebinde ekonomideki dalgalanmanın, şirketlerin mali dengesini bozduğu ifade edildi.

İş insanı Necati Kurmel, Türkiye'nin en zengin isimleri listesinde yer alıyor. Saray Çiftliği “Türk Tarımı Ve Hayvancılığına Örnek Olalım” ilkesinden hareketle, tarım sektörüne yönelik hedefleri gerçekleştirmek amacıyla 1998 yılında temeli atılmıştır.

Almanya’dan 1999 yılında 650 baş gebe düve ithalatının ardından hızlı bir büyüme gerçekleştiren Saray Tarım ve Hayvancılık A. Ş. kısa sürede büyük atılımlar gerçekleştirerek sektörünün en büyük entegre tarım ve hayvancılık firması olmayı başarmıştır. 

Saray Halı ise Türkiye’nin lider makine halısı üreticisi Saray Halı’nın temeli 1972 yılında atılmıştır. Saray Halı; gerçekleştirdiği başarılı ve büyük atılımlar sonucunda üretim kapasitesi, ürün çeşitliliği, ihracatı ve teknolojik üstünlükleriyle bugün makine halısı sektörünün en güçlü ve lider kuruluşlarından birisi olmayı başarmıştır.

Konkordato nedir?

Konkordato nedir?

Konkordato nedir?

Bir borçlunun ticari durumunun sarsılmış olmasıyla alacaklıların, alacaklarını belli bir plana göre almaları konusunda kendi aralarında vardıkları ve mahkemece onaylanan anlaşma.

Deniz Postası


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)