Tefeci operasyonunda gözlatına alınan 5 şüpheli Adliyede serbest kaldı!

Kayseri polisinin inşaat sektöründeki kişilere, tefecilik yaparak daire ve dükkanlarını alıp, zor durumda bırakan hatta intihara sürükledikleri iddiasıyla gözaltına alınan ve Adliye’ye sevk edilen 5 şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Tefecilik operasyonunda Adliye’ye sevk edilen 5 şüpheli serbest

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce il genelinde inşaat sektöründe faaliyet gösteren şahısları tefecilik yaparak daire ve dükkanlarını alıp zor durumda bırakan hatta intihara kadar sürükleyen şüphelilere yönelik operasyon yaptı. Operasyonda şüpheliler Dede Yıldırım, Fethi Yıldırım, İhsan Oruç, İrfan Demirayak ve Nihat İnan isimli şahıslar gözaltına alındı.

İşyeri ve ikametlerinde yapılan aramada 299 adedi meblağ yazılı alacaklısı ve borçlusu boş olan çeşitli meblağlarda 377 adet senet, inşaat firmasına ait kaşe, senet defteri, tapu fotokopisi, sözleşmeler ile 1 adet 9*19 Beretta marka tabanca bu tabancaya ait şarjör ve 12 adet mermi ele geçirildi. 5 şüpheli Adli Tabiplikte sağlık kontrollerinin ardından Adliye’ye sevk edildi.

Adli makamlara çıkarılan 5 şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Deniz Postası


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)